Kurallar

Grikart üyeleri, aşağıda belirtilen kurallara uymak zorundadır. Uyulmaması halinde site yönetimi tarafından fotoğrafın silinmesinden üyeliğin iptaline kadar yaptırımlar uygulanabilir.

1.Grikart'a üye olmak ücretsizdir. Fotoğraf yükleyebilmek, eleştiri yapmak, eleştiri cevabı yazmak için üye olmak gereklidir. Üye olan kişi bu kuralları kabul etmiş sayılır.

2.Üye sadece kendisine ait olan fotoğrafları yükleyebilir. Üyenin yüklediği fotoğrafın telif hakkı kendisine ait olmalıdır.

3.Yüklenen fotoğraflar T.C. yasalarına göre suç teşkil edecek görüntülerden oluşmamalıdır. Aksi durumda fotoğraf yönetim tarafından silinecektir.

4.Yüklenen fotoğraflar, din ve duygu sömürüsü, siyasi söylem, bölücülük, kışkırtma, halkı isyana teşvik amaçlı olmamalı; topluluklar, gerçek ve tüzel kişiler, kurum ve kuruluşlar hakkında tahrik edici, küçük düşürücü mesajlar, hakaret ya da aşağılama içermemelidir.

5.Sitemize fotoğraf yükleme sayısı sınırlandırılmıştır. Bu sınır yazılım tarafından denetlenir. Yazılımda bir sorun ya da açık bulunması halinde dahi bu sınırları aşmak yasaktır.

6.Yetkili komutanların yazılı izni olmadan çekilmiş, Türk askerini yansıtmayacak şekilde ve kalitede asker fotoğraflarının ve/veya askeri bölge, teçhizat, malzeme, araç ve gereç fotoğraflarının sitemizde yayınlanması yasaktır.

7.Fotoğrafta yer alanların, kişilik haklarından doğacak hukuki sorumluluklar, fotoğrafçıya aittir. Sitemiz bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir. Eğer fotoğraftaki kişi yönetime başvurduğu takdirde yükleyen üyeye sorulmadan silinebilir.

8.Sitemize pornografik içerik taşıyan fotoğraflar yüklenemez. Yüklendiği takdirde fotoğraf yönetim tarafından silinecektir.

9.Fotoğraf makinesi haricinde diğer ekipmanlarla (Cep telefonu, webcam vb.) çekilmiş, estetikten uzak ve düşük kalitedeki fotoğrafların yayımlanması ile ilgili karar site yönetimine aittir.

10.Fotoğrafların daha fazla beğeni ve eleştiri alması amacıyla, birden çok sayıda yüklenmesi yasaktır. Buna benzer davranışlarda bulunulması halinde site yönetimi fotoğrafı silebilir, yoruma kapatabilir veya üyeliği askıya alabilir.

11.Fotoğraf duygu sömürüsü yaratır nitelikteyse ve fotoğrafçının yorumu bölümünde duygu sömürüsü niteliği taşıyan cümleler sarf ediliyorsa, fotoğrafın üstüne yazı, tarih, şiir benzeri eklentiler yapılmış ise bu fotoğrafları yönetim gerekli görüldüğü takdirde silecektir.

12.Reklam ,ilan, duyuru, afiş, protesto, dergi kapağı, etkinlik habercisi vb. fotoğrafların yüklenmesi yasaktır.Forumlarda bu amaçla kullanılamaz ,link verilemez.Üyelerimiz tarafından forumlara yazılan bilgiler, site üyelerinin tamamen kendi görüş ve düşünceleridir, bu bilgilerin doğruluğunu grikart.com taahhüt etmez.

13.Sitede her türlü bilgisayar programını crack yapan program ve seri numaralarını vermek, dağıtmak, programa ve seri numarasına ulaşmayı sağlayacak link vermek, crack, warez, hack ve benzeri sitelerin tanıtımının ve linkinin verilmesi kesinlikle yasaktır.

14.Diğer üyeleri yorumlar veya mesajlar ile rahatsız eden üyeler yönetime bildirildiği takdirde üyeliği askıya alınabilir veya tamamen silinebilir.

15.Fotoğraflar ile ilgili verilen bilgiler doğru olmalı ve uygun kategorilere yerleştirilmelidir, aksi durumlarda fotoğrafların yayımlanması ile ilgili karar hakkı Grikart yönetimine aittir.

16. Kullanıcının kendi isteği veya site yönetiminin kararı ile bir üye üyelikten silinebilir. Ancak fotoğrafları silinirken yazdığı yazılar ve diğer üyelerimize yazdığı yorumlar silinmez.

17. Herhangi bir fotoğraf, fotoğraf altındaki açıklama, yorum veya yoruma yapılan cevaplar ile forumdaki mesajlar uygun görülmediği takdirde site yönetimi tarafından silinebilir.

18. Manipülasyonlarda kullanılan fotoğrafik öğelerin ya fotoğrafı yükleyen kişiye ait olması yada stok fotoğraf kullanılmışsa kaynağının belirtilmesi gerekmektedir. Site yönetimi istediği takdirde üye bu öğelerin orijinallerini yönetime iletmek zorundadır.

19. Sitemizdeki fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahiplerine aittir.Sitemize üye olanlar Genel Kurallar ve Sitenin Kullanımı başlığı altındaki maddeleri okuyup kabul etmiş sayılır . Fotoğrafların grikart.com ya da sahibinden izinsiz alınması,kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

20. Grikart yönetimi hazırlayacağı bazılı veya dijital materyallerde fotoğraf sahibinin adını belirtmek koşulu ile fotoğrafı kullanabilir. Sitemizde yayınlanan fotoğraflar için yayın hakkı ödenmez ve fotoğraf sahibinden ayrıca izin alınmasına gerek yoktur.

21. Burada belirtilmeyen herhangi bir durumda yönetimin vereceği karara göre işlem yapılacaktır.